• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czy wiesz...?
  …które jednostki Sił Zbrojnych RP używają szwedzkiego działa bezodrzutowego?

  Carl Gustaf (również Carl Gustav) – szwedzkie gwintowane działo bezodrzutowe kalibru 84 mm, produkowane przez Saab Bofors Dynamics, klasyfikowane również jako średni granatnik przeciwpancerny. Pierwszy prototyp granatnika Carl Gustaf powstał w 1946.

  Poniżej znajduje się lista sprzętu i uzbrojenia używanego przez Wojska Specjalne Sił Zbrojnych RP. Lista zawiera broń strzelecką, broń białą oraz sprzęt bojowy.

  Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiejsiły i środki wydzielone przez Rzeczpospolitą Polską do zabezpieczenia jej interesów i prowadzenia walki. Siły Zbrojne są podstawowym elementem systemu obronnego państwa, przeznaczonym do skutecznej realizacji polityki bezpieczeństwa i obronnej. Zgodnie z obowiązującą Strategią Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, Siły Zbrojne RP utrzymują gotowość do realizacji trzech rodzajów misji: zagwarantowanie obrony państwa i przeciwstawienie się agresji, udział w procesie stabilizacji sytuacji międzynarodowej oraz w operacjach reagowania kryzysowego i operacjach humanitarnych, wspieranie bezpieczeństwa wewnętrznego i pomoc społeczeństwu.

  Udostępnij ciekawostkę na Facebooku

  aby dowiedzieć się więcej na ten temat odwiedź poniższe strony:

  - Carl Gustaf
  - Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej
  - Uzbrojenie i sprzęt bojowy Wojsk Specjalnych Sił Zbrojnych RP

  Zobacz też inne ciekawostki
  przygotowano na podstawie informacji z: Wikipedii, licencja grafiki

  Reklama