• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czy wiesz...?
  ... który z warszawskich budynków mieszkalnych jest dłuższy: Jamnik czy Pekin?

  Pekin, Przyczółek Grochowski - popularna nazwa budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Warszawie w dzielnicy Praga Południe. Budynek ma łączną długość 1,5 km (z załamaniami) i zlokalizowany jest w kwartale ulic Ostrzyckiej, Motorowej, Żymirskiego, Kwarcianej, Bracławskiej, Opinogórskiej. Oficjalna nazwa osiedla to Przyczółek Grochowski.

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Jamnik, Tasiemiec, Deska, Mrówkowiec, Długas, Równoległy − popularne nazwy budynku mieszkalnego w Warszawie, zlokalizowanego w dzielnicy Praga Północ przy ul. Kijowskiej 11, o długości 508 metrów, uchodzącego za najdłuższy w Warszawie. Budynek liczy 7 kondygnacji (w tym 2 podziemne), ma 430 mieszkań w 43 klatkach schodowych, 132 garaże, a mieszka w nim ponad 1200 mieszkańców.

  Udostępnij ciekawostkę na Facebooku

  aby dowiedzieć się więcej na ten temat odwiedź poniższe strony:

  - Jamnik (budynek)
  - Pekin (budynek)
  - Warszawa

  Zobacz też inne ciekawostki
  przygotowano na podstawie informacji z: Wikipedii, licencja grafiki

  Reklama