• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Czy wiesz...?
  …na którym łódzkim szlaku można spotkać misia Uszatka, pingwina Pik-Poka i kota Filemona?

  Łódź Bajkowa – projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. Docelowo „Łódź Bajkową” ma tworzyć 17 rzeźb odlanych z brązu. W ramach projektu wyemitowano także lokalną monetę „Łódka” z podobiznami wybranych bajkowych postaci. Pomysłodawcą projektu jest Piotr Trzankowski.

  Kot Filemon – postać wymyślona przez pisarza i scenarzystę Marka Nejmana. Bohater opowiadań, seriali telewizyjnych i filmów animowanych dla dzieci.

  Miś Uszatek – polski telewizyjny serial animowany, emitowany w latach 1975–1987. Serial znany też pod alternatywnym tytułem Przygody Misia Uszatka.

  Pingwin Pik-Pok – bohater książki Adama Bahdaja pt. Mały pingwin Pik-Pok i zrealizowanego w Se-ma-forze animowanego serialu lalkowego o tym samym tytule. Bohaterem jest pingwinek, który ma dość siedzenia na Wyspie Śnieżnych Burz i postanawia zwiedzić świat. Serial realizowano w latach 1988 - 1992 i miał 26 odcinków. Projektantem postaci oraz opiekunem artystycznym serii był Tadeusz Wilkosz. Narratorem i interpretatorem dialogów w serii jest Joanna Stasiewicz.

  Udostępnij ciekawostkę na Facebooku

  aby dowiedzieć się więcej na ten temat odwiedź poniższe strony:

  - Łódź
  - Łódź Bajkowa
  - Kot Filemon
  - Miś Uszatek
  - Pingwin Pik-Pok

  Zobacz też inne ciekawostki
  przygotowano na podstawie informacji z: Wikipedii, licencja grafiki

  Reklama